magbo system

Minust

Inimene on imeline. Energia, mis vallandub lapse sünnihetkel, mõjutab esmalt küll tema enda peresüsteemi, kaudselt aga raputab kogu maailma.
Eluteele kaasasaadud peremustrid, kogu kujunev saatus- kui palju oleme selle mõjutajateks meie? Abikaasadena, lastena, vanematena, sõpradena… Kui palju ja mil viisil on omakorda mõjutatud meid?
Miks tundub mõni inimene algusest peale nii „oma“, samas kui teine meid hetkega „käivitab“?
Abielu, kooselu, suhe- mille alusel teeme oma valikud? Mil määral mõistame teiste tehtuid? Kui on raske, siis kas oleme loobujad või leppijad? Kas armastus saab otsa?

Neile ja paljudele teistele küsimustele olen vastuseid otsinud aastaid. Oma peas, õpinguil ja töös klientidega. See on olnud järk-järgult avanev teekond.

Olen paari- ja perekonna psühhoterapeut.
Lõpetasin 2015. aasta kevadel Usuteaduse Instituudi hingehoiu erialal. 2016. aasta suvel jõudis lõpule Imago paariteraapia 3-astmeline väljaõpe. 2019. aasta kevadel lõpetasin süsteemse pereteraapia 3-aastase väljaõppe ja 2021. aasta kevadel 2-aastase pereteraapia supervisiooniperioodi.
Olen töötanud hingehoidjana EELK Tallinna Jaani koguduses ning perenõustajana EELK Perekeskuses. Viimatimainitus said eriti südamelähedasteks teemadeks teismeliste probleemid ning konfliktsed paarisuhted. Kuigi olen kogenud, et suhet on alati võimalik muuta ning lahutus olgu viimaseks lahenduseks, oman kogemust ka lahutusjärgse vanemliku suhte ülesehitamise ja perevägivalla teemadel. Samuti nõustan kriisisituatsioonis inimesi ja teen leinatööd. Alates aastast 2016 olen paariterapeut ja pereterapeut Hingeabi OÜ erapraksises. Ühtlasi teen koostööd Ohvriabiga.
Minu eneseteraapiaks on orelimäng. Olen seda teinud juba üle veerandsajandi. Mu ees avaneb ikka ja jälle kogu inimese eluring, sünnist surmani. Piiritu rõõmu ja sügava valu hetked. Ja ikka seesama kontakt, side iseenda, lähedaste ning sõprukonnaga.
Armastan oma tööd väga. Seetõttu ootangi sind ja su peret vastuvõtule. Ma ei astu su teele, et seda ise siluda, vaid käin oma rada su kõrval. Üheskoos on kergem märgata, mõista ja vajadusel muuta.

Läbitud koolitused:
„Hingehoid abielulahutuse korral“, Joukko Kiiski, aprill 2015
„Lapse kaasamine ja kaitsmine nõustamisprotsessis“,  Florence Schmitt, oktoober 2015
„Individuaalne, paari- ja pereteraapia: kuidas valida parim?”, prof. Maurizio Andolfi meisriklass, november 2015
„Paarisuhte ehituskivid”, Pia Ruotsala, märts 2016
„Psühhoanalüütiline lähenemine pereteraapias”, Pia Ruotsala, Pille Kolosov, aprill 2016
„Lepituseni iseenda eluga”, Saara Kinnunen, september 2016
„Vestlused leinajatega”, Florence Schmitt, detsember 2016
„Kiindumussuhtes traumeeritud lastega töötamine Theraplay ja DDP põhimõtetest lähtuvalt”, Pirjo Tuovila, jaanuar 2017
„Turvaline perenõustamine lähisuhtevägivalla ja sõltuvuste puhul”, Tero Pulkkinen, aprill 2017
„Psühhoanalüütiline paariteraapia”, Anne Aaltonen, november 2018
“Psühhopatoloogia ja psühhofarmakoloogia pereterapeutidele”, Anne Kleinberg, Madis Parksepp, Mari-Liis Laanetu, Liis Haavistu, Kaidi Redlich, august-november 2020
“Professionaalne enesehoodus terapeutidele” Tiiu Bolzmann, september 2021
“Sissejuhatus tunnetekesksesse paariteraapiasse” Roman Timofejev, november 2022
“PACT programm ehk töö kõrge konfliktsusega paaridega”, Eda Arduman, august 2023

Soovitan lugeda:
Harville Hendrix „Teekond soovitud armastuseni”
Helen LaKelly Hunt „Abielu lihtsad tõed”
Oliver James „Nad keeravad su untsu”