Toitumisnõustamine

Toitumisnõustaja Riin Oidekivi
Tel. 5373 7504
E-post: riin.oidekivi@gmail.com

Tasakaalustatud toitumine on olulisim tervisehädade ennetamise viise ning ka hea vaimse tervise üks alustalasid. Paraku on toitumisega sageli nagu paljude teiste aspektidega elus –enamasti ei leia see erilist tähelepanu seni, kuni midagi veel päris halvasti ei ole. Tundub ehk kummalinegi, et nii iseenesestmõistetavat tegevust nagu toitumine peaks kuidagi eraldi õppima või analüüsima. Ometi pakub tervisliku toitumise järgimine palju enamat eluks vajalikku, kui pelgalt kaalulangus või hea väljanägemine. Tasakaalus toitumisega on seotud me vaimne heaolu, vastupanuvõime haigustele, päevane jõudlus, une kvaliteet, seeläbi ka sotsiaalsed suhted jpm. Iga pingutus paremate söömisharjumuste poole tasub end lõpuks kuhjaga ära.

Nõustan nii tavatoitujaid, kui ka veganeid. Toitumisnõustajana lähtun Eesti Riiklikest Toitumis- ja Liikumissoovitustest (täistaimsete toitujate puhul mõningate erinevustega) ning nõustamise aluseks on kliendi poolt saadetud päevamenüüd. Mõistes, miks on soovitatud toidugruppide suhted just sellised nagu need on ja mida muudatustest konkreetselt kasu saab, on palju kergem ka iseseisvalt ajas kestma jäävaid tervislikke toitumisharjumusi kujundama asuda.  Toetan holistilist suhtumist toitumisse – nii nagu ei ole olemas kahte sarnase elulooga inimest, pole olemas ka kõigile päris üheselt toimivat toitumisstiili. Iga inimene jõuab soovitud eesmärgini veidi erinevat rada pidi, nõustaja ülesanne on erinevusi arvesse võtta ja aidata leida see sobivaim tee.

Kui on soov oma toitumisharjumusi läbi arutada ning leida nippe tervislikemate ja vaimu kosutavamate valikute tegemiseks, siis ootan sind Eesti Rahvusraamatukogu hoone II korrusel, aadressil Tõnismäe 2, Hingeabi OÜ kabinetis.
Kohtumisajad leiame kokkuleppel – aja saab broneerida tel 5373 7504 või e-posti teel: riin.oidekivi@gmail.com