magbo system

Oreli muusikateraapia

Muusika tervendavast jõust on inimene teadlik juba aastatuhandeid. Erinevad laulu- ja pillilood, helid ja rütmid on saatjateks nii perekondlikel elusündmustel, kiriklikel talitustel kui eripärastel rahvuslikel rituaalidel. See mõjutab meie kuuluvus- ja turvatunnet üle põlvkondade.

Muusikaga võib parandada meeleolu, vereringet, ajulainete rütmi, südamelööke, hingamist, vähendada valu ja parandada üldist enesetunnet. See on sõnatu meetod, kus helid tungivad inimese tunnetesse ja korrastavad tema sisemisi ebakõlasid.

Tööprotsessis kasutan ainult ühte pilli- orelit. Orelit ei kutsuta asjata „pillide kuningaks“- see suursugune instrument hõlmab peaaegu kõiki pillirühmi, tema heliulatus ületab kõikide teiste instrumentide omi ning helitugevus varieerub vaevuaimatavast grandioosseni. Erinevate registrite ülem- ja alamheliderikkad tämbrid kutsuvad esile erinevaid aistinguid, mis aitab üles leida ja lahendada nii kehas kui hinges valitsevaid pingeid ja blokeeringuid.

Teraapiaprotsess hõlmab nii muusika kuulamist, meditatsiooni, kui improvisatsiooni. Tähtis osa on rütmil, sümmeetrial ning kliendile sobivate helikõrguste ja kõlavärvide leidmisel. Teraapiaprotsessis osalemine ei eelda muusikalisi teadmisi ega musikaalsust.

Muusikateraapia sobib erinevate käitumishäiretega lastele, täiskasvanutel aitab hästi depressiooni või muude meeleoluhäirete korral. Soovitan muusikateraapiat ka leinaperioodil.
Lisaks teraapiaprotsessile on võimalik tellida ka sobiva kavaga orelikontserte kestusega 15, 30, 45 või 60 minutit erinevate elusündmuste tähistamiseks (näit. mälestusõhtud, vastuvõtud, tähtpäevad.)

Isikliku oreliga saan tulla ka teie poolt valitud paika, kuid sel juhul lisandub pilli transpordikulu ning väljaspool Tallinna linna ja lähiümbrust ka kütusekulu.

Et muusikateraapia toimub kirikusaalis, ei saa aega broneerida broneeringusüsteemi kaudu. Aja broneerimiseks palun helistada või saata e-mail (vt. Kontakt). Kuni 75 minutilise seansi hind on 100 eurot. Kontserdi hind kokkuleppel.